2015 m. gegužės 8 d., penktadienis

Tyrimas: moterų meilė sau priklauso nuo makiažo kiekio


Vakar man teko dalyvauti labai įdomioje prezentacijoje: Eurovaistinė nusprendė išsiaiškinti gražiosios lyties atstovių dažymosi tikslą ir kosmetikos pasirinkimą. Aš visiškai sutinku, kad dažniausiai jaunos merginos pasirenka sau netinkančius produktus ir dažosi per daug, per stipriai ir neskoningai. Užvakar važiavau autobusu iki centro, prie manęs stovėjo visiškai jauna mergina, bet prisidažiusi taip stipriai, kad net baisu. Aš tikrai už gražų ir skoningą makiažą, tačiau makiažas turi tikti Jums, pagražinti ir paryškinti jūsų veido bruožus, turi būti naudojama geros kokybės kosmetika. Aš ilgai stovėjau, bet taip ir neišdrįsau pasakyti savo nuomonės, o gal reikėjo? 
Aš pripažįstu, kad darau makiažus pastoviai, bet juk čia mano užsiėmimo specifika, tačiau jeigu yra laisvoji nuo blogginimo diena (o kartais net būna taip), stengiuosi daugiau dėmesio skirti savo odai. Aplamai, rekomenduoju daugiau rūpintis savo oda. O atsisakyti makiažo priemonių mėnesiui? Tikrai ne, bet juk galime naudoti vietoje kreminės pudros, makiažo pagrindo, birios ir fiksuojančios pudros tiesiog BB kremą. Sutinku, BB kremai būna skirtingi, kokie geri, rekomenduoju rinktis tik pagal savo odos tipą ir poreikius, skaityti sudėtį ir įvertinti atsiliepimus. Taip pat šnekant apie veido priežiūrą negalime pamiršti apie tinkamą mitybą ir sportą, išsireiškimas "Viskas ką aš valgu, puikiai matosi ant mano veido" tiesiai į 10-ką. Na, o kas svarbiausiai, mes kažkodėl neprašome specialistų pagalvos: kosmetikos konsultatntų, vaistinkų ir grožio specialistų? Tikriausiai dar bijome, tačiau rekomenduoju visada pasikonsultuoti arba paprašyti norimos kosmetikos priemonės mėginuką. Na o dabar visas tyrimas, rezultatas ir skaičiai. man jie buvo tikrai labai įdomūs.
Makiažas – kasdienis moterų grožio palydovas. Net 6 iš 10 Lietuvos moterų dekoratyvinę kosmetiką naudoja kasdien ar bent kelis kartus per savaitę. O makiažas joms padeda labiau mylėti save. 4 iš 10 moterų sako, kad dažosi, jog patiktų sau, parodė „Eurovaistinės“ inicijuotas Lietuvos moterų dekoratyvinės kosmetikos priemonių naudojimo įpročių tyrimas.
„Vis dažniau kalbama apie natūralų grožį, visgi visuomenėje suformuotas grožio kultas neatsiejamas nuo dekoratyvinės kosmetikos. Tyrimu siekėme išsiaiškinti, kiek ir kodėl dekoratyvinės kosmetikos naudoja Lietuvos moterys. Tyrimas parodė, kad daugiau kaip pusė moterų dažosi kone kasdien. O makiažas joms – priemonė patikti sau,“ – teigia „Eurovaistinės“ vaistinininkė ir odos priežiūros ekspertė Roberta Janulytė.

Makiažas – priemonė labiau mylėti save
Tyrimas parodė, kad beveik pusė moterų (39 proc.) dekoratyvinę kosmetiką naudoja norėdamos patikti sau, 32 proc. atsakiusiųjų ji padeda susikurti norimą įvaizdį. Kad patiktų aplinkiniams, dažosi 16 proc. moterų, o 14 proc. moterų nurodė, kad makiažo reikalauja aplinka, visuomenės normos.
Makiažas pakelti savivertę ir pamilti save dažniau padeda 18 – 35 m. merginoms ir moterims. Beveik kas antra tokio amžiaus moteris (45 proc. 18 – 25 m. ir 42 proc. 26 – 35 m.) labiau patenkinta savimi, kai pasidažo. Kad patiktų aplinkiniams, dažniau dažosi brandaus amžiaus moterys (20 proc. 56 m. ir vyresnių).
„Oda – pats didžiausias mūsų organas, kurio išvaizda  atspindi bendrą organizmo būklę. Lygi, skaisti, elastinga ir švytinti oda yra moterų siekiamybė, tačiau užuot dėmesį skyrusios tinkamai jos priežiūrai, iš tyrimo rezultatų matome, kad moterys į pagalbą pasitelkia dekoratyvinę kosmetiką. Graži moteris yra ta, kuri, rūpindamasi savo sveikata, turi sveiką ir skaisčią odą, žvilgančiais plaukus. Tada ir dekoratyvinės kosmetikos užtenka tik ypatingoms progoms,“ – sako „Eurovaistinės“ odos priežiūros ekspertė.


Psichologė Aistė Jasaitytė-Čeburiak teigia, kad tyrimo rezultatai parodo, jog didelė dalis moterų viduje nesijaučia gražios ir moteriškos, todėl tai kompensuoja makiažo sluoksniu.
„Moters grožis pirmiausia turėtų kilti iš vidaus, o makiažas turėtų tapti priemone išreikšti save, susikurti savo individualų įvaizdį. Jeigu kosmetika tampa priemone susikurti išorinį grožį, tai rodo, kad viduje moteris nesijaučia pakankamai moteriška. Tai gali lemti įvairios priežastys. Stiprią įtaką moters savivertei daro aplinka. Mados ir grožio industrijos skleidžiama žinia, kad tik pasidažiusi moteris yra graži, sėkminga ir mylima, be abejo, lemia dalies moterų nepasitikėjimą savo natūraliu grožiu. Nepasidažiusi moteris gali nesijausti graži ir todėl, kad jai augant ir bręstant mergaitė stokojo tėvų pripažinimo. Linkėčiau moterims labiau įsiklausyti į save ir neabejoti – vidinis grožis atsispindės ir išorėje,“ – teigia psichologė A. Jasaitytė-Čeburiak.

Jaunos merginos ir moterys – nė dienos be makiažo
Tyrimas parodė, kad kasdien dekoratyvinę kosmetiką naudoja 37 proc. moterų, o dar 26 proc. – kelis kartus per savaitę. Visai nenaudojančios dekoratyvinės kosmetikos nurodė 16 proc. moterų. Tik ypatingomis progomis pasidažo penktadalis moterų (21 proc.).
„Eurovaistinės” tyrimas atskleidė, kad dažniausiai dekoratyvinę kosmetiką naudoja jaunos, 18 – 25 m. aukštąjį išsilavinimą turinčios ir didmiestyje gyvenančios merginos ir moterys. 6 iš 10 šio amžiaus moterų (59 proc.) dažosi kasdien. 46 – 55 m. grupėje kasdien nurodė dekoratyvinę kosmetiką naudojančios 33 proc. moterų, o tarp vyresnių nei 56 m. kasdien dažosi tik kas dešimta (11 proc.). Visai dekoratyvinės kosmetikos nenaudojančios daugiausiai nurodė brandaus amžiaus (56 m. ir vyresnės) moterys – 47 proc.
Dekoratyvinę kosmetiką renkasi pagal prekės ženklą ir odos tipą
„Eurovaistinės“ tyrimas parodė, kad tik trečdalis moterų (31 proc.) dekoratyvinę kosmetiką renkasi pagal savo odos tipą, o net 28 proc. pagal prekės ženklą. Su specialistu, galinčiu patarti, kaip išsirinkti tinkamiausią priemonę, tariasi tik 15 proc. moterų. Nedidelė ir draugių bei kainos įtaka – tik po 12 proc. moterų nurodė dekoratyvinę kosmetiką pasirenkančios pagal rekomendacijas ar kainą. Reklama sprendimą lemia tik 2 proc. apklaustųjų.
Prekės ženklu dažniau kliaujasi 18-25 m. moterys (38 proc.), o į savo odos tipą dažniau atsižvelgia brandesnio amžiaus moterys – 43 proc. 45 - 55 m. ir 52 proc. 56 m. ir vyresnių moterų.
Reprezentatyvią apklausą „Spinter tyrimai“ atliko 2015 m. balandžio 17-25 d. Apklausta 541 moteris iš visos Lietuvos.

„Mėnuo be makiažo“
Atsižvelgdama į tyrimo rezultatus, „Eurovaistinė“ ragina moteris labiau rūpintis savo natūraliu grožiu, odos būkle ir sveika gyvensena bei gegužės mėnesį skelbia „Mėnesiu be makiažo“
„Dekoratyvinės kosmetikos sudėtyje yra gausu cheminių medžiagų - parafino aliejaus, parabenų, silikatų ir silikono darinių, kurių kasdienis naudojimas ne tik sutrikdo natūralias odos kvėpavimo, šalinimo ir regeneracijos funkcijas, bet ilgainiui gali išprovokuoti rimtas dermatologines ligas. Situaciją dar pablogina, jei moteris su makiažu praleidžia visą dieną - mes nuolat judame, daugelis po darbo dar skuba ir į treniruotę ir pamiršta makiažą nusivalyti. Tuomet mūsų oda tampa tarsi kempinė, kuri sugeria visas dekoratyvinėje kosmetikoje esančias medžiagas. Tinkamai kasdien  prižiūrint odą - prausiant, valant, drėkinant, maitinant ir saugant nuo žalingo aplinkos poveikio, galima džiaugtis savo natūraliu odos grožiu, kuriam paryškinti visiškai pakanka toninio BB kremo ar mineralinės pudros,“ – pataria Roberta Janulytė.
Taip pat moterys kviečiamos prisijungti prie iniciatyvos „Bėgimas be makiažo“. Gegužės 10 d. vyksiančiame EUROVAISTINĖS Trakų pusmaratonyje moterys raginamos prieš bėgimą nesidažyti ir taip parodyti, kad ir be makiažo moteris yra graži. Iniciatyvą „Bėgimas be makiažo“ palaiko ir žinomos moterys: psichologė Aistė Jasaitytė-Čeburiak, aktorė Jūratė Vilūnaitė ir maratonininkė, Londono olimpiados dalyvė Diana Lobačevskė.


„Savo grožiu ir oda rūpinuosi, retkarčiais naudoju ir dekoratyvinę kosmetiką, bet makiažas ir maratonas man – du nesuderinami dalykai. Vien pagalvojus apie pilantį prakaitą ir per odos poras išeinančias druskas, nekyla net minties veido odą dar apsunkinti dekoratyvinės  kosmetikos priemonėmis. Varžybose turi puošti pasiektas rezultatas, o ne raudonas lūpdažis. Visoms aktyvioms ir bėgiojančioms moterims patariu prieš bėgimą daugiau dėmesio skirti apšilimui ir raumenų tempimui, o ne blakstienų ar lūpų dažymui,“ – patarimais dalijasi maratonininkė D. Lobačevskė.
EUTOVAISTINĖS Trakų pusmaratonio metu moterys galės nemokamai moderniu aparatu išsitirti savo odos būklę ir sužinoti, kokios priemonės joms labiausiai tinka.

Apibendrinat noriu pasakyti, mielos merginos ir moterys, noriu paraginti Jus nors neatsisakyti kosmetikos priemonių (puikiai suprantu, kas dažosi kiekvieną dieną puikiai tai supranta, atsisakyti labai sunku, šiandien graži, o rytoj ir veido tonas nelygus, ir blakstienos ne tokios ilgos, ir lūpos ne tokios sodrios spalvos), bet daugiau dėmesio skirti veido odos priežiūrai, rinktis tik geros kokybės, jums tinkančius kosmetikos produktus. Aš prisimenu man mama sakydavo, na ir kas, kad veido kremas man nelabai tinka, išmesti gaila. Pasakysiu tiesiai, geriau išmesti, nueiti iki parduotuvės, paprašyti mėginukų ir išsiaiškinti, kokių priemonių reikia būtent Jums. Taip pat neužmirštame apie sportą ir sveiką maistą, juk vasara ne už kalnų. Būkime gražios ir sveikos.SHARE:

3 komentarai

 1. Labai geras įrašas Aliona :) Ačiū :)
  Aš irgi visiems visada sakau - pirma priežiūra, o tada dekoras :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai malonu, kad patiko ir nuomonės sutampa.

   Panaikinti
 2. Renginys iš tiesų buvo be galo gražus :)

  AtsakytiPanaikinti

Blogger Template Created by pipdig