2019 m. kovo 1 d., penktadienis

Užgavėnės su Malsena


Labas rytas, mano brangieji, kokios Užgavėnės be blynų? Būtent todėl aš trečiadienio vakarą labai skubėjau į Čiop - Čiop studiją mokytis gaminti blynus. Kas dar nežino, mano pirmasis išsilavinimas - Maitinimo verslo organizavimas, gaminti moku, tai daryti mėgstu, todėl man tokie renginiai vienas malonumas. Jeigu su mėsa, žuvimi ir antrais patiekalais didelių problemų neturiu, desertai ir miltiniai patiekalai visiškai ne mano istorija, pasirodo, su Malsena blynų mišiniais viskas labai paprasta. Šiandien pasidalinsiu receptais kuriuos gaminome renginio metu, o savaitgalį jau bandysiu kažką savo.


Čiop-Čiop studija fantastiška vieta renginiams, aš čia jau nebe pirmą kartą, tačiau tokio tipo renginiai mano pirmoji pažintis. Šalia manęs labai daug maisto blogerių, kurioms maisto gaminimas pagrindinis užsiėmimas. Man labai patinka naujos pažintys, bendravimas ir aktyvios pramogos, todėl kai į virtuvę reikėjo savanorių blynams gaminti aš buvau pirma. 


Kol neprasidėjo renginys aš apžiūrėjau siūlomą Malsena blynų mišinių ir miltų asortimentą. Taip, miltus perku pastoviai, blynams mišinius nepirkau niekada. Kodėl? Gal nebuvo  patirties ir noro blynus gaminti namuose. Sutinku, tai viens ir Instagraminių patiekalų, nuotraukose blynais su šokoladu, uogomis, lašiša, Benedikto kiaušiniais atrodo tobulai, tačiau ar aš noriu tai gaminti namuose? Man kur kas paprasčiau buvo nueiti į kavinę pusryčių, mėgautis blynais ir laisvu laiku. Užbėgant faktams už akių, po pristatymo supratau, kad blynus namuose kepsiu, kad tai daryti lengva, o receptų ir variacijų tūkstančiai.

Tai ką gi mes gaminome?
Gaminome dvi blynų variacijas - blynus su avokadais ir japoniškus purius desertinius blynus su uogomis ir maskarponės sūrio kremu.
Aš Jums pateikiu pilnus receptus ir ką ir kaip daryti, pati gaminau avokadu blynus, receptas man patiko, tačiau aš įdėčiau kiek česnako, tada blynai įgautų kiek kitokį skonį. Kaip aš sakau, kiekvienam savo, labai rekomenduoju pradžioje gaminti Renatos siūlomą versiją, o toliau tobulinti priklausomai nuo jūsų skonio ir pageidavimų. Padažo receptas įrašytas į mano receptų knygą, nes jis tinka ne tik blynams, bet ir salotoms. Jis gaivus, skanus ir lengvas, kaip tik pavasario-vasaros sezonui.






Avokadų blynai su kiaušiniu „marškinėliuose“ pagal Renatą Ničajienę
Maisto tinklaraštininkė R. Ničajienė teigia, kad Užgavėnės – tai viena laukiamiausių tradicinių švenčių jos šeimoje, todėl išsaugoti blynų valgymo tradiciją – tiesiog būtina. Tačiau į šį patiekalą kulinarinių knygų autorė kviečia pažvelgti kitaip ir šiemet pasigaminti blynus su avokadais, lašiša bei garstyčių padažu.
„Pradėjusi maitintis sveikiau, įprastus rafinuotus kvietinius miltus iškeičiau į speltų miltus, nes jie nepakeičia įprasto blynų skonio. Taip pat stengiuosi kepdama blynus sunaudoti kuo mažiau riebalų. Todėl siūlau išbandyti avokadų blynus, kur būtent avokadas šių blynų tešloje atlieka riebalų vaidmenį. Beje, avokadai jau ne pirmus metus nesitraukia nuo maisto mados pjedestalo, pasaulyje populiarėja vis nauji ir dar nematyti receptai su šiuo vaisiumi“, – teigia R. Ničajienė.
Avokadų blynų su speltų miltais ir lašiša receptas:
Blynų tešlai reikės 1 prinokusio avokado, 20 g šviežių kalendrų, 1 šaukšto žaliosios citrinų sulčių, 125 ml raugintų pasukų, 1 kiaušinio, 250 ml šviesių „Malsenos“ speltų miltų, 1 a. š. kepimo miltelių, 1 a. š. nerafinuoto cukranendrių cukraus, 1 a. š. druskos, maltų juodųjų pipirų pagal skonį, purškiamo alyvuogių aliejaus. 
Pateikimui reikės 3 kiaušinių, 3 plonai pjaustytų sūdytos lašišos riekelių, o padažui – a. š. grūdėtųjų garstyčių, 1 v. š. citrinų sulčių, 3 v. š. tyro alyvuogių aliejaus, ½ a. š. medaus, druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį. Papuošimui pasiruošiame daigintų žalumynų, šviežių kalendrų šakelių.
Avokado minkštimą užpilkite žaliosios citrinos sultimis, raugintomis pasukomis, įmuškite kiaušinį ir sutrinkite elektriniu trintuvu į vientisą masę. Suberkite kalendrų lapelius, druską su pipirais ir cukrų, sutrinkite iki vientisumo. Speltų miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir įmaišykite į paruoštą žaliąją masę. 
Keptuvę įkaitinkite, lengvai papurškiame alyvuogių aliejaus ir ant vidutinės kaitros kepkite nedidelius blynelius. Kol kepa blynai išvirkite kiaušinius be lukšto. Nedidelius puodelius išklokite maistine plėvele, ją lengvai ištepkite aliejumi. Į juos įmuškite po kiaušinį ir plėvelę užsukite. Užvirkite puodą vandens, į jį suleiskite paruoštus kiaušinius. Virkite apie 3-4 minutes. Tada išgriebkite iš vandens ir nuimkite plėvelę. 
Paruoškite padažą. Garstyčias sumaišykite su citrinų sultimis ir medumi, supilkite alyvuogių aliejų, suplakite ir skaninkite druska bei pipirais. 
Tris-keturis žaliuosius blynus dėkite vieną ant kito, ant viršaus suraitykite lašišą, ant jos dėkite ką tik išvirtą be lukšto kiaušinį. Apšlakstykite paruoštu padažu, apibarstykite maltais pipirais ir puoškite daigintais žalumynais.











Saldumynų kūrėja L. Rimgailė teigia, kad saldiems blyneliams ilgais savaitgalio rytais, ko gero, negali atsispirti daugelis, todėl siūlo išbandyti kiek kitokį ir įdomesnį blynų receptą – japoniškuosius blynus, primenančius suflė.
„Socialinių tinklų karta ieško maisto, tinkančio fotoobjektyvams. Būtent tokie yra japoniško stiliaus blynai, kurie, atrodo, šiek tiek siūbuoja tavo lėkštėje. Skirtingai negu tradiciniai lietiniai, kurie yra ploni ir elastingi, kad juos būtų galima apversti, japoniškos versijos blynai yra pagaminti naudojant išplaktą kiaušinio baltymą ir kepami metalinėje formelėje, kad pasiektų reikiamą aukštį. Maždaug dvigubai storesni negu visiems žinomi amerikietiško stiliaus blynai, jie taip pat yra labai švelnios tekstūros ir panašūs į populiarųjį prancūzų virtuvės patiekalą suflė“, –  teigia L. Rimgailė.

Purių ir minkštų Japoniškų blynų receptas:
blyneliams reikės: 2 kiaušinių trynių, 60 g cukraus, 120 ml pieno, 180 g „Malsenos“ širdinių blynų mišinio, 4 kiaušinių baltymų, žiupsnio druskos. Padažui reikės: 500 g Maskarponės sūrio, 500 g 36 proc. riebumo grietinėlės, 200 g cukraus, 400 g šaldytų uogų. Papuošimui šviežių uogų, mėtų lapelių. Kepimui reikės metalinių žiedų (maždaug aštuonių centimetrų skersmens). 
Trynius, 30 g cukraus, pieną ir mišinį blyneliams išplakite. Kitame dubenyje išplakite baltymus su žiupsniu druskos. Pabaigoje į šią masę įberkite 30 g cukraus ir išplakite iki labai standžių putų. Baltymus per tris kartus, labai švelniais judesiais įmaišykite į tešlos masę. Keptuvę ir metalinius žiedus apipurkškite aliejumi ir nustatykite neaukštą temperatūrą. Tešlą pilkite iki pusės metalinio 2/3 žiedo aukščio. Uždenkite keptuvę dangčiu ir kepkite apie 7-8 min. Paskui greitai žiedus su blynų tešla apverskite, kepkite dar kelias minutes. 
Paruoškite padažą: braškes pavirkite iki 10 min, po to perkoškite, kad liktų tik tyrė. Įmaišykite 80 g cukraus ir pilnai atvėsinkite. Maskarponės sūrį, grietinėlę ir 120 g cukraus išplakite iki standumo, įmaišykite norimą kiekį tyrės ir švelniai išmaišykite. Patiekite su blyneliais, šviežiomis uogomis ir mėtų lapeliais.









Prie saldžiųjų blynų gaminimo prisidėjau minimaliai, puošiau lėkštes ;-) Blynai gavosi tobuli, minkšti, saldūs ir labai skanūs. Ne, nenoriu skaičiuoti kiek ten buvo kalorijų, Užgavėnės vieną kartą per metus, todėl retkarčiais galima.

Namo ėjau su dovanomis, gavau daug skirtinų blynų mišinių. Savaitgalį išbandysiu ir pasidalinsiu savo patirtimi. Kol kas pliusas - kaina, prieinamumas ir didelis pasirinkimas, plius gaminant reikia tik mišinio ir vandens (jeigu šnekame apie pačius paprasčiausius receptus), nereikia sukti galvos ir rašyti ilgus sąrašus į parduotuvę ką reikia nuspirkit. 

Ačiū labai organizatoriams už pakvietimą ir dovanas, tikiuosi tai buvo mano pirmasis, bet ne paskutinis tokio formato renginys, nes man nuoširdžiai labai labai patiko.







SHARE:

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

Blogger Template Created by pipdig